A kérelmet a lakóhelyed szerint illetékes járási hivatal foglalkoztatási osztályához (korábban munkaügyi központ) szükséges benyújtanod személyesen vagy postai úton. Javasoljuk, hogy első lépésként mindenképpen tájékozódj (akár telefonon), hogy az adott járási hivatalnál van-e lehetőség pályázni.
A támogatás legfeljebb hat hónapra adható, azonban a foglalkoztatási osztály rövidebb időtartamú támogatást is megítélhet. A folyósítható összeg pedig havonta 149.000 Ft-ig terjedhet. Jó tudni, hogy ez egy vissza nem térítendő támogatás, azonban kata adózó esetében a támogatás összege beleszámít a kata keretbe, mint bevétel.
- A vállalkozás indítása előtt regisztrált álláskeresői státuszúnak kell lenned (vagy rehabilitációs ellátásban részesülők is pályázhatnak).
- Nem lehet munkaviszonyod.
Kérelem vállalkozóvá válási támogatáshoz: ez a formanyomtatvány, amellyel a kérelmedet be tudod nyújtani. Érdeklődni az adott foglalkoztatási osztálynál tudsz, egyébként sok esetben a kormányhivatal honlapján is megtalálod a nyomtatványt (járási hivatalonként eltér).
Üzleti terv: Az üzleti terv megnevezésű mellékleten megtalálod, hogy milyen szempontokat kell figyelembe venni a saját üzleti terved készítésénél. Ne ijedj meg az üzleti tervtől, ez csak egy követelmény a sikeres támogatáshoz. Sőt, ha egyedül nem megy, akkor kérj segítséget tanácsadótól, ennek a költségét is visszatérítik neked, ha bejelölöd a kérelem nyomtatványon (szaktanácsadás költségeinek támogatása).
ÁFA nyilatkozat: Nyilatkoznod kell, hogy ÁFA-alany leszel-e vagy sem.
Összeférhetetlenségi nyilatkozat: Itt nyilatkoznod kell arról, hogy fennáll-e valamilyen összeférhetetlenség. Például: megállapítható az összeférhetetlenség, ha a kérelmező maga is részt vett a döntés meghozatalában döntés-előkészítőként, vagy akinek a hozzátartozója részt vett a döntés meghozatalában stb.
Megjegyzések
0 megjegyzés
Kérjük, Belépés után hagyjon megjegyzést.