Ebben a cikkben lehetnek olyan információk, amelyek már nem relevánsak, sajnos az autokata szolgáltatás kivezetésre kerül a "régi" KATA adónem megszűnése miatt! Az új megoldásunkról részleteket és további információkat ide kattintva olvashatsz!
- Számlaszám:a számla sorszáma, amely a számlát azonosítja
- Keltezés: a számla kibocsátásának dátuma
- Teljesítés: A teljesítés ideje meghatározható határnap vagy határidő tűzésével (eltérhet a számla keltétől)
- Fizetési határidő
Vevőre vonatkozó adatok:
- Vevő neve: pl.: XY Kft.
- Vevő országa
- Vevő adószáma: (ha van)
- Vevő címe
A számla összege:
- Nettó ár
- ÁFA tartalom:amennyiben alanyi adómentes adózó vagy, akkor főszabály szerint 0.
- Bruttó ár
- Valuta/Deviza
- Árfolyam:Ha forintban van meghatározva az összeg, akkor az árfolyam oszlophoz 1-est írj. Ha nem forintban számláztál, akkor pedig az adott napi árfolyamot írd be.
Sztornózás esetén kitöltendő: (ha az adott számlát nem sztornóztad, akkor ezeket a mezőket hagyd üresen)
- Sztornózni kívánt számla száma
- Sztornózó: amennyiben sztornó számlát állítasz ki ide írd be, hogy IGAZ az összeget pedig mínusz előjellel jelöld, valamint a sztornózni kívánt számla számát is írd be a megfelelő oszlopba.
- Sztornózott: jelölnöd kell, hogy egy korábban feltöltött számládat sztornózod! Írd be a sztornózni kívánt számla sorába a sztornózott oszlopba, hogy IGAZ!
Kifizetések:
A minta excel tábla utolsó oszlopaiban jelölheted a kifizetések összegét és dátumát. Amennyiben egy összegben került kifizetésre, akkor az első mezőbe írd az összeget és a dátumot. A dátumot a kifizetés oszlopba írd, míg a kifizetett összeget a fizetett megnevezésű oszlopban tudod jelölni. Ha nem egy összegben került kifizetésre, akkor a következő (kifizetés2, fizetett2 stb.) oszlopokban vezetheted a kifizetések dátumát és összegét.
Ha forint a számlázott összeg, akkor a kifizetéskori árfolyam oszlopba 1-est írj. Amennyiben nem forintban számláztál, akkor pedig a kiegyenlítés napján irányadó MNB deviza-árfolyamot add meg.
Ha sikerült kitölteni az adatokat, akkor mentsd le, majd töltsd fel az autokatába. Sikeres feltöltés esetén láthatod az importált számlák nettó összegét. Ezt nézd át, ha minden adat megfelelő, akkor kattinthatsz a tovább gombra és kész is. Végül a számlák menüpont alatt ellenőrizheted az új importált bevételeidet. Egyébként a bevételi nyilvántartásod is ki fog egészülni az importált bevételekkel, tehát teljes körű és naprakész lesz, amit az autokatából bármikor letölthetsz.
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.