Figyelem! A cikk az autokata szolgáltatással kapcsolatban készült!
Ebben a cikkben lehetnek olyan információk, amelyek már nem relevánsak, sajnos az autokata szolgáltatás kivezetésre kerül a "régi" KATA adónem megszűnése miatt! Az új megoldásunkról részleteket és további információkat ide kattintva olvashatsz!
Ebben a cikkben lehetnek olyan információk, amelyek már nem relevánsak, sajnos az autokata szolgáltatás kivezetésre kerül a "régi" KATA adónem megszűnése miatt! Az új megoldásunkról részleteket és további információkat ide kattintva olvashatsz!
Amennyiben júliusig kézzel számláztál, és most július 1-jétől váltottál online számlázóra, úgy lehetőséged van a kézi számláidat (esetleg nyugtáidat) feltölteni az autokata rendszerébe. Ez amiatt is fontos, mivel ennek alapján tudja majd a rendszer kiszámolni a tényleges kata-, és alanyi adómentes keretedet. Az egyéb bevételeidet az autokatából letölthető excel minta fájl segítségével tudod rögzíteni a rendszerünkbe.
Az importálás lépéseit az alábbiakban olvashatod:
- Jelentkezz be az autokatába!
- Kattints az "új ügy indítása" menüpontra (jobb oldalt felül)!
- Majd a Nyitó adatok, nyugták, egyéb árbevételek importja ügytípust válaszd ki!
- Töltsd le az excel mintafájlt!
- Ebbe az excel mintafájlba vidd fel a korábbi kézi számláidnak az adatait!
- Ezután pedig csak töltsd fel az autokata felületére!
Ezután pár másodpercen belül a bevételeid között fog szerepelni, valamint a rögzített adatok alapján a kereteidet is csökkentjük a szükséges mértékben.
Szeretnénk felhívni a figyelmedet arra, hogy az excel mintafájl-ban találhatóak teszt sorok minden munkalapon, amely a kitöltést könnyíti meg, ezeket a feltöltés előtt mindenképp töröld ki. Egyébként az excel fájl feltöltésével és kitöltésével kapcsolatos útmutatókat ebben a cikksorozatunkban találod meg.
A minta excel tábla (számla munkalap) utolsó oszlopaiban jelölheted a kifizetések összegét és dátumát. Amennyiben azt adott számla összege már kifizetésre került, írd be a kiegyenlítés dátumát a kifizetés oszlopba, a kifizetett összeget pedig a fizetett megnevezésű oszlopba. Ha nem egy összegben került kifizetésre, akkor a következő (kifizetés2, fizetett2 stb.) oszlopokban vezetheted a kifizetések dátumát és összegét. A kifizetés1 árfolyam oszlopába pedig 1-est szükséges írnod, ha forint a számlázott összeg. Ha külföldi devizában számláztál, akkor az összeg megérkezése napján irányadó MNB árfolyamot szükséges rögzítened.
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.